چه لوازمی برای آبیاری مورد نیاز است؟

چه لوازمی برای آبیاری مورد نیاز است؟

به طور عمومی باید بدانید که آب یکی از موادی است که در خصوص آبیاری مورد استفاده قرار می گیرد.  همچنین باید بدانید که تجهیزات آبیاری برای روش های مختلف آبیاری وجود دارد و فروشگاه های بسیاری نیز هستند که لوازم آبیاری را با قیمت های متنوعی تولید می کنند و به بازار عرضه می کنند.

در این خصوص می توانید به فروشگاه آنلاین باغ کالا مراجعه کنیم که تمامی انواع لوازم آبیاری را در اختیار ما قرار میدهد. در این مقاله قصد داریم تا بفهمیم که چه لوازمی برای آبیاری مورد نیاز است و جزئیاتش را نیز مورد بررسی قرار دهیم پس تا انتها همراه ما باشید تا در این زمینه نکاتی را مطرح سازیم.

آبیاری چیست و به چه روش هایی انجام می شود؟

به طور کلی آبیاری روشی است که به ما کمک می‌کند تا در زمین کشاورزی به تمامی محصولات آبرسانی نماییم و باید به آن توجه داشته باشید و اهمیت فراوانی دارد و توجه به آن نیز خالی از لطف نخواهد بود .

 آبیاری همانطور که از اسمش پیداست برای گیاهان زراعی و زینتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و از دوران قدیم نیز این روش مورد استفاده کشاورزان و افراد دیگر بوده است . عوامل مختلفی  هستند که در خصوص تعیین روش آبیاری دخالت دارند در این خصوص می توانیم به بافت خاک و آماده کردن زمین و  اندازه مزارع  و شوری خاک و زهکشی و آب قابل دسترس و کیفیت آب و گیاهان کشت و انرژی قابل دسترس و تناوب زراعی و عملیات زراعی و کیفیت و میزان محصولات و وضعیت آب و هوایی و هزینه آب اشاره داشته باشیم.

امروزه  آبیاری تحت فشار بسیار مورد استفاده قرار می گیرد چون این روش جز روشهای نوین آبیاری در نظر گرفته می شود  که باید به آن توجه داشته باشید. همچنین روش های قطره ای و بارانی نیز زیر مجموعه این روش خواهند بود که ابزارهای مختلفی را نیز می توانیم برای آنها استفاده کنیم.

 برای آبیاری چه لوازمی مدنظر است؟

در ابتدا باید بگویم که برای خرید لوازم آبیاری می توانید به مرکز فروش لوازم آبیاری و فروشگاه های اینترنتی لوازم آبیاری مراجعه کنید . در این خصوص می توانیم به فروشگاه آنلاین باغ کالا مراجعه داشته باشیم . حال در زیر لوازم مورد نظر برای آبیاری را بررسی می کنیم :

اولین مورد آبپاش هانتر می باشد که دارای پیچ تنظیم کننده است و ۶ نازل رنگی برای خروج آب را می توانیم برای آن در نظر داشته باشیم. امکان تنظیم پاشش نیز از ۵۰ تا ۳۶۰ درجه موجود است .

در خصوص موارد بعدی می توانیم به تایمر های آبیاری محصول ایتالیا اشاره داشته باشیم. این تایمر ها معمولاً کیفیت های مختلفی را به خودشان اختصاص میدهند . در خصوص تایمر آبیاری می توانیم ویژگی های مربوط به تایمر آبیاری کلیک رین ایتالیا اشاره کنیم که شامل چند برنامه از پیش تعیین شده می باشد .

 زمان آبیاری آن به ترتیب ۱۵ ۱۰ و ۱۵ دقیقه را به خود اختصاص می‌دهد و میزبانی دور آبیاری در حدود ۱۲ ۲۴و و ۴۸ ساعت را  می تونیم برای آن در نظر داشته باشیم . حداقل آبدهی و حداکثر آبدهی آن به ترتیب ۵ لیتر بر دقیقه و ۲۵ لیتر در دقیقه را به خود اختصاص می دهد و قابلیت شروع دستی آن نیز فعال می باشد .

 برای آبیاری پوشش های گیاهی و حیاط و گلدان و باغچه و بام سبز و دیوار سبز نیز می توانیم از آن استفاده کنیم همچنین دارای فیلتر نیز می باشد .

در خصوص موارد بعدی  می توانیم به شیر برقی هانتر یک اینچ اشاره داشته باشیم . این شیر برقی از جنس پلاستیک مقاوم است و قابلیت تنظیم دستی را نیز دارد . دارای دیافراگم نیز می باشد و عمر بالایی را به خود اختصاص می دهد دمای کارکرد آن تا حدود ۶۶ درجه نیز می رود .

لوازمی که برای آبیاری مورد نیاز است می توانیم به سر نازل آبپاش هانتر اشاره داشته باشیم . این سر نازل دارای رنگ بندی های متفاوت می باشد که باید از همدیگر تشخیص داده شوند . هر فوت آن حدود ۳۰ سانتیمتر را به خود اختصاص می دهد که باید به آن توجه داشته باشید . همچنین تا حدود ۱.۲ متر و یا بیشتر شعاع پاشش دارد .

از دیگر محصولاتی که می توانیم به آن اشاره داشته باشیم کنترلر چهار ایستگاه هانتر درب دار میباشد . در بخش های آبیاری گسترده می توانید از این کنترلر استفاده کنیم و از یک تا عدد ۴ عدد شیر برقی را می توانید کنترل نمایید . همچنین باید بدانید که این کنترلر دارای سنسورهای مختلف می باشد که در هنگام یخ زدگی و باران نیز روشن خواهد شد . البته این وسیله تنظیمات خاص خودش را نیز دارد که در هنگام کار باید آنها را نیز مورد توجه قرار دهید .

از دیگر وسایل مربوطه و لوازم مربوط به آبیاری می توانیم به رابط ۱۶ آبیاری اشاره کنیم

این رابطه به صورت ۱۶ میلیمتر می باشد و باعث می گردد تا محل های مورد نیاز برای اتصال لوله به خوبی اتصال یابد. برای فیکس نمودن رابط می توانیم از بست کلیپسی در بخش‌های مربوط به اتصالات آبیاری استفاده کنیم . در هر پکیج به تعداد ۱۰ عدد می توانید از آنها تهیه کنید  .

از دیگر لوازم مربوطه می توانیم به کمربند پلی اتیلن اشاره داشته باشیم. این کمربند از دو عدد قطعه نیم دایره پلی اتیلنی تشکیل شده و به وسیله دو عدد پیچ و مهره بر روی سوراخ ها قرار گرفته و در دو طرف به هم متصل گردیده و همچنین در اندازه ها و انواع مختلفی نیز موجود هستند که باید آنها را در نظر داشته باشید.

 نتیجه گیری

در این مقاله ما لوازم مربوط به آبیاری را در روشهای مختلف آبیاری بررسی کردیم و جزئیاتش را نیز مورد بررسی قرار دادیم . باید بدانید که آبیاری به روش های مختلفی انجام می شود و لوازم مختلف نیز وجود دارد که در آبیاری به روش های مختلف می توانیم از آنها استفاده نماییم .

به طور کلی برای خرید لوازم مورد نیاز آبیاری می توانیم به فروشگاه آنلاین باغ کالا مراجعه نماییم. این فروشگاه توانسته با ارائه محصولات با کیفیت به یک شرکت معتبر اینترنتی در این زمینه تبدیل گردد.

مطالب اخیر

هزینه دیوار سبز (گرین وال)
صفر تا صد روف گاردن ( بام سبز )
صفر تا صد اجرای دیوار سبز
بام سبز چیست و چه مزایایی دارد ؟
صفر تا صد آموزش آبیاری
آبیاری چیست و به چه روش هایی انجام می شود؟
چه لوازمی برای آبیاری مورد نیاز است؟
بررسی مزایای تایمر آبیاری
خرید تایمر های آبیاری

دسته ها